زنگی نامه و فراز هایی از وصیت نامه شهید محمد رضا عسکری فرد

بیوگرافی و سبواق شهید محمد رضا عسکری فرد
متولد ۱۳۵۳ خرمشهر
متاهل و دارای سه فرزند (۱ دختر و ۲ پسر )

سومین شهید مدافع حرم خرمشهر
۱- از سال ۱۳۷۰ تا زمان شهادت یعنی ۱۳۹۴ حضور مستمر در مسجد جامع بعنوان پایگاه اصلی فعالیت های فرهنگی ، مذهبی و اجتماعی

۲- با تشکیل پایگاه مقاومت حضرت اباالفضل العباس (ع) مسجد جامع خرمشهر فعالیت خود را در مسولیت های مختلف از جمله جانشین و فرمانده پایگاه از سال ۷۲ تا ۷۴ بعنوان بسیجی و با ورود به سپاه بعنوان پاسدار رسمی ادامه داد .

۳- فعالیت در برنامه های قرآنی و عقیدتی مسجد بطور مستمر و جذب و تربیت جوانان خرمشهری در فضای مسجد و بسیج

۴- حضور در نمازهای یومیه به ویژه نماز جماعت صبح در مسجد جامع تا زمان شهادت

۵- برگزاری و قرائت دعاهای هفته با صوت دلنشینش

۶- عضویت در مجمع مداحان خرمشهر بعنوان مداح . قاری قرآن و مجری برنامه های شهر

۷- در تاریخ ۷۴/۸/۲۱ به عضویت سپاه خرمشهر درآمده و بصورت متخصص در امور مخابرات بعنوان جانشین و سرپرست این واحد بعنوان نیروی کاملا متخصص در امور ارتباطات فعالیت نمود و از سال ۹۰ وارد سپاه آبادان شد و بعنوان مسول عقیدتی در ناحیه آبادان فعالیت نمود تا اینکه در سال ۹۲ بعنوان فرمانده گردان مستقل امام حسین زیر نظر لشکر ۷ ولیعصر منصوب گردید .
و در سال ۱۳۹۴ در دو دوره بعنوان مستشار نظامی ایران به سوریه مامور گردید .

تا اینکه سر انجام در تاریخ ۳ آبان ۱۳۹۴ مصادف با ۱۱ محرم ۱۴۳۷ در عملیات محرم در منطقه شیخ الهلال استان حماه در کشور سوریه از ناحیه چشم چپ مورد اصابت تیر مستقیم تروریست های داعش قرار گرفت و به آرزوی خود یعنی شهادت نائل آمد .

نکته قابل توجه :

تولد ایشان در آبان ماه ۱۳۵۳می باشد .
ورد ایشان به سپاه در آبان ۱۳۷۴
و شهادتش نیز در ۳ آبان ۱۳۹۴ بوده است .

فراز هایی از وصیت نامه مدافع حرم

پاسدار شهید محمد رضا عسکری فرد فرمانده گردان امام حسین (ع) لشکر عملیاتی خوزستان
شهادت محرم ۱۴۳۷ سوریه
محل دفن : صحن شهدای گمنام مسجد جامع خرمشهر

بسم الله الرحمن الرحيم
الحمدالله رب العالمين و صلی الله و علی محمد و آله الطاهرین
خدا را شاکرم که توفیق خدمت در دفاع از حریم آل الله را نصیب این حقیر کرد و بنا بر وظیفه شرعی این وصیت را می نویسم .
از تک تک اعضای خانواده ، ارحام ، دوستان و همکاران گرامی خاضعانه حلالیت می طلبم و التماس دعا دارم اگر به هر نحوی حقی از شما ضایع کردم ، اکنون دستم کوتاه است . شمارا به حق حضرت زینب (س) حلالم کنید .
در این لحظه که این چند خط را می نویسم به گذشته که می نگرم ، می بینم چقدر عمر گرانمايه را که می بایستی به نحو احسن در راه اطلاعت خدا صرف می کردم ، ارزان از دست داده ام . لذا از همه شما خواهش می کنم در حد توان کاری برایم بکنید . شاید مورد رحمت و مغفرت الهی قرار بگیرم .

خطاب به خانواده :
خدمت خانواده عزیز و دوست داشتنیم
سلام علیکم
امیدوارم که همواره در سایه امام زمان (عج ) محفوظ باشید . چون قرار است مدتی پیشتان نباشم لذا مناسب دیدم چند خطی برایتان نامه ای بنویسم .
زینب جان امیدوارم در تمام مراحل زندگی موفق باشی و به رسالت واقعی ما مسلمانان که بندگی خدا و خدمت به مخلوقین است به نحو احسن انجام وظیفه کنی .
ببخشید اگر گاهی باعث آزرده خاطرت شدم . در ایامی که نیستم خواهش می کنم مواظب مادر و برادرانت باش هر چند باشد شما بزرگتر این خانواده ای بعداز پدر و مادر ، اعتقاد من این است که اگر بخواهی و مدیریت زمان داشته باشی با اندکی حوصله ، هم کارهای منزل و بچه ها به نحو احسن انجام می شود و هم انشالله در مدارج علمی و تحصیلی موفق خواهی بود .

آقا مجتبی مرد خانواده ، از اینکه دراین مدت شاید زحماتت بیشتر شود مرا ببخش ولی به هر حال از مرد خانواده انتظار می رود بار منزل را به دوش بکشد .

پسرم لطفا در ایامی که بابا نیست مواظب مادر ، خواهر و برادر کوچکت باش . مبادا بگذاری فشار زندگی به آنان رنج دهد و در امورات کوچک همچون خرید منزل و یا رساندن خواهر و برادرت به مدرسه یار مادرت باش . سعی کن حداقل در این ایام برنامه ریزی بهتری برای خانواده داشته باشی و یار و مدد کارشان باشی با درس خواندن خوب ، کمک به مادر ، حداقل در امورات مربوط به حسین (بازی ، مهد قرآن ، تمارین و اشعار آن ) نظافت منزل ، حتما ساعات خروج از منزل را برای بازی یا مسجد می روی به مادرت اطلاع بده تا نگرانت نشود و به خواهرت تا می توانی احترام بگذار و با سر گرم کردن حسین محیط خانواده را برای مطالعه او بهتر مهیا کن .
مجتبی جان ببخش اگر گاهی دلت را شکستم ان شاء الله قول می دهم برگشتم برایت دوست خوبی باشم .

حسین بابا ؛ من تورا و تمام اعضای خانواده را خیلی دوست دارم . اگر توانستی مانند همیشه و بلکه بیشتر ، هر شب قبل از خواب مادر ، خواهر و برادرت را ببوس و صبحها با سلام کردن و صبح بخیر گفتن روحیه بخش خانواده باش .

همسر گرامی از اینکه هر از گاهی بار سنگین خانواده را به دستت رها کرده و دنبال کارهایم می روم حلالم کن . از اینکه بعضاً باعث رنجیده خاطر شدنت شدم واقعآ ببخش . ان شاء الله روزی تمام نگرانی ها با ظهور منجی عالم بشریت به اتمام برسد . مبادا سنگینی بار خانواده کوه صبرت را بلرزاند.
شاید بگویی چه شده که این مطالب را می نویسم در حالی که سنت است هر مسافر بایستی قبل از رفتن وصیت نامه بنویسد . شاید ماموریت من کمی طولانی تر شود نگران نباش معلوم نیست اگر شد حتما با شما تماس خواهم گرفت .
به هر حال همان گونه که قبلا هم می گفتم ما الان در سفریم و بالاخره به مقصد خواهیم رسید . همان سفر همیشگی ، واقعی و متاسفانه مورد غفلت واقع شده ، آدم زرنگ آن است در این فرصت اندک بار سفرش را ببندد و برای آن جهان برنامه ریزی کند که متاسفانه من نداشتم ترا به خدا دعایم کن بتوانم به این مطلب عمل کنم .

از صمیم قلب برای موفقیت و عمل به تکلیف شما دعا می کنم .
لطفا سلام مرا به تمام فامیل و دوستان برسانید . اگر این سفر ، سفر آخرم بود مرا حلال کنید .
از طرف من بچه ها برایم ببوس .
خداحافظ

ملتمس دعا
محمد رضا عسکری فرد

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *